В сучасному світі кави вважається досить нередко вживаним напоєм у всіх: і у чоловіків, і у жінок. Як би жінка не обожала насолоджуватися смаком благоуханного американо або еспрессо, все ж разом з настанням вагітності їй доводиться переглядати свої пристрасті і смаки.
Кава належить до продуктів, які мають рослинне походження. Відомо, що безліч рослин може здійснювати як позитивний, так і негативний вплив на людський організм. При вагітності особливо важливо стежити за тим, які рослини можна вживати, а від використання яких краще відмовитися.
Зміст:
- Вплив кави на вагітність;
- Вживання на ранніх термінах;
- Вживання розчинної кави;
- чи можна пити каву без кофеїну;
- Як уберегтися від шкідливого впливу напою;
- Чим можна замінити його;
- Важливі факти.
Вплив напою, що бадьорить на вагітність
< p>
< p id = "caption-attachment-501" class = "wp-caption-text"> чи варто відмовитися від запашного напою під час вагітності, або все ж можна пити потроху? .. Відповіді нижче.
Є такі представники флори, принцип дії яких наукою до кінця так і не вивчений. Винятком не є і кавове дерево, що культивуються в багатьох країнах. Зерна цієї рослини при переробці обсмажуються, тобто піддаються обробці високими температурами. Це може стати причиною утворення токсинів в готовому продукті.
Оскільки кава вважається одним з найбільш популярних напоїв у світі, вчені неодноразово в своїх дослідженнях торкалися теми впливу кави і продуктів, що містять кофеїн, на організм вагітної жінки і виношуваної нею дитини. В результаті цього зроблено такі висновки:
- Під впливом кофеїну, що проникає через плаценту, збільшується частота скорочень серця у ще не народженого малюка;
- Кофеїн надає судинозвужувальну дію, що позначається на зменшенні плацентарного кровотоку, відповідно, неотримання плодом поживних коштів і необхідної кількості кисню;
- При нередкому вживанні майбутньою матір'ю кави, у дитини може розвинутися гостра лейкемія;
- кава перешкоджає засвоєнню кальцію і багатьох корисних мікроорганізмів, включаючи фосфор, магній, калій, залізо, а також вимиває важливу для людського організму рідину;
- Кавовий напій нередко стає фактором, що призводить до затримки розвитку дитини, яке не відповідає гестації;
- Володіючи сечогінною дією, кави призводить до виснаження запасів рідини в організмі;
- Під впливом кофеїну може з'явитися задишка, підвищення артеріального тиску, збільшення частоти з ердцебіенія, нервозність, головний біль;
- Випите натщесерце кави провокує подразнення слизової шлунка та інших органів травного тракту;
- Споживання напою, що бадьорить перед сном тягне за собою порушення сну і тривожність;
- У вагітних і годуючих жінок, які не відмовилися від нередкого вживання кави, може виникнути залізодефіцитна анемія.
Совершенно точно, всі перераховані вище фактори являють собою велику загрозу для здоров'я майбутньої матері і її поки не народженої дитини. Однак найбільшу небезпеку кавовий напій представляє для репродуктивної функції людського організму. Ті люди, які очень захоплюються цим бадьорить напоєм, зазнають певних труднощів в зачатті дитини.
Три і більше чашок вельми міцної кави в день сприяють створенню «протизаплідний ефекту». З цієї причини пари, які планують народження малюка, повинні повністю відмовитися від вживання кави. Ті жінки, які вже завагітніли, повинні задуматися про наслідки впливу кофеїновмісних напоїв на їх здоров'я і здатність виносити здорового малюка.
Регулярне вжиті вагітної протягом дня вже хоча б 6 чашок кави, можуть стати причиною мертвонародження .
На тлі тих небезпек, які перераховані вище, кава володіє не зовсім вже підступним, але все ж небажаним при вагітності умінням пригнічувати відчуття голоду. Кава (особливо з додаванням цукру і вершків) вважається ситним, хоча і непітательной напоєм. Деякі жінки можуть замінювати їм повноцінний сніданок або полуденок.
Жінки, у яких спостерігається високий артеріальний тиск, можуть бути схильні до гестозу – досить небезпечного ускладнення перебігу нормальної вагітності. При встановленні этого діагнозу слід негайно припинити вживання напоїв з кофеїном. Тим вагітним, у яких не виявлено ніяких ускладнень, потрібно порадитися з спостерігає їх лікарем щодо застосування кави в період виношування і годування дитини.
На думку деяких фахівців, мінімальна порція кави в день не може представляти ніякої загрози для плода і, в той же час надає вагітної бадьорість і енергійний настрій. Тому вони рекомендують жінкам, які віддають перевагу каві, не зрікатися під час вагітності від улюбленого напою, а вживати полегшений варіант в невеликих дозах – 1-2 маленькі чашечки в день.
Ранні терміни вагітності і вживання кави
Варто окремо виділити тему вживання кави при вагітності на ранніх термінах.
Вживання кофеїновмісних напоїв в перший триместр вагітності може мати негативні наслідки.
В першому триместрі відбувається закладка всіх життєво важливих систем організму майбутньої дитини. У зв'язку з тим, що на ранніх термінах вагітності плід має поки недорозвинене тіло і тільки починає набирати масу, він удобно не має шансу самостійно впоратися з виведенням з організму кофеїну.
Майбутній малюк отримує як живильні, так і шкідливі речовини через плаценту і пуповину, тому кожна мати виновата замислюватися про склад їжі і напоїв, які вона вживає. Например, навіть сама мінімальна доза кофеїну може прискорити биття малеханького сердца.
Кава, володіючи сечогінну дію, у другій половині вагітності сприяє усуненню набряклості у жінок, які страждають гіпотонією або, як її ще називають, гіпотензією (зниженим артеріальним тиском ). Проте в першому триместрі цей напій може створити зворотний ефект. Адже разом з виходить з організму вагітної жінки рідиною, плацента починає погано забезпечуватися кров'ю. Формування скелета майбутнього малюка неможливо без кальцію, який просто вимивається і відходить разом з сечею при вступі до материнський організм великої дози кофеїну. Тому навіть чорний чай не рекомендується до вживання на ранніх термінах вагітності.
Таким чином, на початку розвитку плода слід або повністю відмовитися від кави, або очень знизити його вплив. Це можна досягти за рахунок вживання кавових напоїв з молоком 1 раз в 3 дня.
Вчені ніяк не прийдуть до єдиної думки щодо того, в який період виношування плоду кави є найменш корисним, а то й шкідливим, напоєм. За твердженням одних, кавові напої слід припинити пити на ранніх термінах. Інші ж упевнені, що після 20-го тижня настає критичний період, під час якого вживання кави полностью не рекомендується. Деякі вчені пов'язують особливості кавового напою з впливом на нервову систему дитини, яка формується в третьому триместрі.
Як би там не було, майбутня мати виновата пам'ятати: кава, на зразок будь-який інший рідини, що вживається жінкою під час вагітності, потрапляє до майбутнього малюка через плаценту. Під впливом кофеїну відбувається звуження плацентарних судин, що перешкоджає вільному надходженню до плоду кисню або будь-яких інших поживних речовин. В результаті такої реакції виникає гіпоксія. Крім того, існує деяка думка, що новонароджений може з'явитися на світло з цукровим діабетом, якщо мати надмірно захоплюється кави під час вагітності.
Вживання розчинної кави при вагітності
виходячи з вищесказаного, гарячий кавовий напій не є для вагітних таким вже небезпечним напоєм, якщо його вживати час від часу. Проте все це відноситься тільки до натуральному сировини, про розчинну аналогу, на жалко, не можна нічого сказати втішного.
Розчинна кава приваблює багатьох тим, що його просто і швидко готувати. У той же час, за твердженням експертів, в ньому міститься всього лише пятнадцать процентов натуральної сировини, що видобувається з кавових зернышек. Решта восемьдесят пять процентов & # 8212; це суцільні хімічні речовини, що додаються в майбутній напій для збагачення смаку розчинної форми. Що здесь говорити вже про користь напою не тільки для вагітної і її майбутньої дитини, але і для звичайної людини.
Вагітність і кава без кофеїну
Кава, в якому як би не міститься кофеїн, в процесі виробництва також проходить хімічну обробку. У його складі все-же є деяка частина кофеїну, хоча небезпека від нього не большая. Загроза для здоров'я вагітної жінки і її майбутньої дитини виходить від самих кавових зернышек, при обробці яких вилучаються активні підбадьорливі речовини. При вживанні кавового напою, що не містить кофеїн, у майбутньої матері можуть утворитися атеросклеротичні бляшки, а у дитини відзначається поява алергічної реакції.
Як уберегтися від шкідливого впливу кави
вагітним жінкам, які вживають велику кількість кофеїновмісних напоїв, рекомендується зменшити добову дозу споживання хоча б до 200 мг. Це відноситься як до чорної кави, так і до чаю, какао, шоколаду, коле і іншим. Оскільки в цьому списку кави вважається найбільш значущим джерелом, можна розбавляти його молоком або вершками. В такому випадку відбувається компенсація вимивається з організму кальцію. Слід приділити увагу також сорту кавових зернышек, способу приготування і кількості порошку на одну порцію напою.
Наприклад:
- в 210 мл завареного в турці кава міститься кофеїну 80-135 мг;
- в такій же кількості еспресо – приблизно 100 мг;
- за допомогою отримання 210 мл напою з крапельної кавоварки – від 115 до 175 мг.
< p>Збереження і примноження здоров'я вагітної жінки і її майбутньої дитини залежить від помірного споживання чаю, кавових напоїв, какао і шоколадних виробів, а також повної відсутності в раціоні напоїв типу если. При цьому рекомендується проціджування кави за допомогою паперового фільтра, який вбирає внутри себя маслянисті речовини, які становлять небезпеку у вигляді підвищення рівня холестерину в крові.
Заміна кави при вагітності
Чай & # 8212; відмінна заміна кави!
Якщо кава подобається за його гаряче стан і чудовий запах, слід провести заміну цього напою за рахунок вживання травок'яних чаїв. Ніяк не чорних або зелених сортів, також містять кофеїн, а саме пиття, настояного на травках. Корисні речовини в складі этого чаю допоможуть підтримати нервову систему і позитивний настрій. Чим погані напої, виготовлені з плодів і листя смородини, калини, м'яти, шипшини та малини? Від них виходить чудовий запах.
Можна використовувати також цикорій. Порошок з цієї рослини не лише подібний до кольором і смаковими якостями, але і підвищує гемоглобін, стабілізує рівень цукру, сприяє очищенню крові, стимулює роботу печінки. Протипоказаний цикорій тільки тим вагітним жінкам, у яких виявлена виразка шлунка, симптоми починається гастриту або варикозне розширення вен. Чиста питна вода допоможе при необхідності втамування спраги у майбутніх мам. При питво достатньої кількості води йдуть такі недуги, як запаморочення і головні болі.
Важливі факти
Наостанок наведемо кілька додаткової інформації. При нередкому вживанні кави і інших подібних напоїв відбувається стимуляція нервової системи. Цьому сприяє речовина рослинного походження під назвою алкалоїду кофеїну.
Якщо майбутня мать не може відмовитися від кави і все так же за звичкою випиває 4-7 чашок в день, то у тридцать три процента таковых вагітних жінок може бути констатована погибель немовляти ще в утробі.
За дослідженням британських вчених, при споживанні вагітної протягом доби 100 мг кофеїну (одна чашечка чорної кави) в будь-якому з триместрів вагітності дитина при народженні втрачає у вазі 50 грам. А споживання 300 мг кофеїну стає причиною зниження ваги новонародженого на 70 грам. Таким чином, з перших днів життя малеханького чоловічка подібний недобір може стати проблемою для його здоров'я.
Підсумки
При всій інформації, розміщеної в даній статті, конкретного висновку щодо того, чи можна вагітним пити каву, просто не існує. Все залежить від початкового стану здоров'я майбутньої мами і її загального самопочуття під час вагітності.
Ідеальним варіантом для жінки, якій непосильно відмовитися від кави, вважається вживання однієї чашечки напою, що бадьорить 1 раз в два дня з додаванням вершків або молока , і то лише в другій половині вагітності. Прекрасної заміною в цьому випадку також може стати ароматний чай, приготований на травок'яних зборах.